آسانسور چیست؟ انواع و کارایی هرکدام + قیمت خرید و فروش اسانسور سخاوت

آسانسور چیست؟ انواع و کارایی هرکدام + قیمت خرید و فروش اسانسور سخاوت

از آنجایی که چنین واحدهایی برای نصب آسانسور هزینه قابل توجهی را در نظر می گیرند، طراحی، نصب و نگهداری آنها برای عملیات ساختمان و ایمنی عمومی، امری ضروری آسانسور متا است. به همین جهت در این مقاله سعی می شود تا راهنمایی مناسب و کارگشایی جهت طراحی، خرید یا تعمیر آسانسور در اختیار کاربران گذاشته شود. در هنگام توقف آسانسور به علت بالا بودن اندازه حرکت (تکانه) کابین گاهی اوقات موتور به صورت ژنراتوری کار می‌کند و نیاز است که انرژی تولید شده توسط موتور در جایی تخلیه شود. به همین منظور از یک مقاومت با توان بالا جهت تخلیه این انرژی استفاده می‌شود که به آن اصطلاحاً مقاومت ترمز گفته می‌شود. آسانسورهای هیدرولیک، تنها برای حمل مسافر کاربرد نداشته و برای بالابری بارهای سنگین نیز کاربرد به سزایی دارد. انواع آسانسورهای حمل بار شامل آسانسور خودروبر قیچی، آسانسور خودروبر، و بالابر کارگاهی را شامل می‌شود که عموماً از نیروی هیدرولیک برای بالابری استفاده می‌شود.

شما می توانید از همین وب سایت پیش روی خود، متفاوت ترین انواع بالابرها را مورد بررسی قرار داده و با توجه به سلیقه و قدرت مالی خود، مناسب ترین این محصولات را سفارش دهید. البته می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بروز و دقیق هر یک از انواع بالابرهای موجود در وب سایت ما، با همکاران ما در تماس بوده و راهنمایی ها و اطلاعات مد نظر خود را به دست آورید. تابلو فرمان قسمتی است که وظیفه آن کنترل و ایجاد هماهنگی تمامی قطعات و اجزای آسانسور است. می توان گفت مهم ترین قسمت از اجزای آسانسور همین تابلوی فرمان است. کابین یکی از اجزای اصلی هر آسانسوری است که با حرکت خود باعث جابجایی افراد و بار در طبقات مختلف ساختمان می شود.

لازم به ذکر است موتور های داخلی نیز در چند سال اخیر توانسته اند با موتورهای همپای خارجی خود رقابت کرده و کیفیتی همسان و گاها بهتر نیز ارائه دهند. آسانسور هوشمند یکی از سیستم های آسانسور به شمار می رود که با پیشرفت در دانش و فناوری طراحی و ساخته شده است. در این نوع از آسانسورها دستگاهی تعبیه شده است که فرد بدون آن که شاسی را لمس کند، با استفاده از یک کارت هوشمند، به طبقه مورد نظر جابجا می شود. به محض نزدیک کردن کارت به دستگاه مورد نظر، آسانسور آن را تشخیص داده و کابین را به طبقه مورد نظر حرکت می دهد. شرکت هیرو آسانسور یکی از پیشگامان در طراحی و توسعه آسانسورهای هوشمند است که توانسته است در این زمینه به موفقیت های چشمگیری دست یابد. یکی از مهمترین و اصلی ترین نگرانی های بسیاری از خریداران آسانسور را، قیمت این تجهیزات شکل داده است.

  • نکته آزار دهنده در مورد آسانسورها (اگر سعی دارید آن ها را درک کنید)این است که بخش‌های کاری آن‌ها معمولا پوشیده می‌شوند.
  • ابعاد آسانسورهای خودروبر معمولا ۵/۲ تا ۳ متر در ۵/۴ تا ۶ متر هستند.
  • زمانی که درب باز می شود، به صورت مجزا و تک تک جمع می شوند و در فضای داخلی دیوار قرار می گیرند.

این دو نوع موتور در ساختار کلی به یکدیگر شباهت دارند، اما تفاوت های بسیاری در میزان قدرت و نحوه عملکرد در سیستم آسانسور دارند. در موتورهای گیربکس دار، نیروی محرکه از طریق فلکه هرزگرد انتقال پیدا می کند اما در موتورهای گیرلس، نیروی محرکه توسط اتصال مستقیم روتور به قرقره کششی انتقال پیدا می کند. یک آسانسور دارای دو درب است که شامل درب کابین و درب طبقات است که کاملا هماهنگ با یکدیگر کار می کنند. همان طور که از نام درب کابین مشخص است بر روی کابین نصب می شود و درب طبقات نیز در هر طبقه نصب می شود. چگونگی نصب و عملکرد صحیح درب کابین و طبقات اهمیت بسیاری زیادی در تامین ایمنی آسانسور دارد. از جمله اصلی ترین و مهم ترین قطعات کابین آسانسور شامل وزنه تعادل، کفشک و یوک کابین است.

انتخاب مدیریت شرکت الماس آسانسور به عنوان کارآفرین برتر، در اجلاس سراسری پیشگامان صنعت و اقتصاد ملی، ما را بیش از پیش بر آن داشت تا با گسترش فعالیت و پیشرفت روزافزون در صنعت آسانسور، زمینه را برای اشتغال بیشتر جوانان فرآهم کنیم. آسانسورها به دلیل برخورداری از سیستم های امنیتی ضد سقوط و پاراشوت، هزینه نصب و راه اندازی بسیار بیشتری از بالابرها دارند. به عنوان یکی دیگر از اجزای اصلی و مشترک آسانسورها، درب کابین است که به صورت خودکار باز و بسته می شوند.

درایو آسانسور

این نوع آسانسور از رایج ترین نوع آسانسورها بوده که از مهم ترین مزایای آن می توان به قابلیت استفاده برای ارتفاعات بالا و هم چنین مصرف انرژی کم اشاره کرد. جالب است بدانید در سال ۱۸۷۵ در فروشگاه بزرگی در نیویورک، آسانسوری طراحی، نصب و به بهره برداری رسید؛ اما تنها با گذشت سه سال متوقف شد زیرا مردم از پذیرش آن خودداری کرده و همچنان از پله ها استفاده می کردند. آشنایی با تاریخچه مختصری از آسانسوردر تاریخچه آسانسور گفته می شود که اولین آن توسط ارشمیدس، ۲۳۶ سال قبل از میلاد ساخته شده که نیروی آن توسط حیوانات تأمین می شده است.

قیمت آسانسور بر اساس ظرفیت در قزوین

از جمله مسائل مهمی که در طراحی آسانسورها که سازندگان به آن توجه خاصی دارند، مساله ظرفیت آسانسور است. در فرایند آنالیز ظرفیت آسانسور، امکان تخمین سرعت و قدرت آن وجود دارد؛ هم چنین می توان تعداد افرادی که جابجا می شود را تعیین کرد. در صورت عدم رعایت استانداردها در تعیین ظرفیت آسانسور، میزان رضایتمندی افراد و مشتریان هم کاهش قابل توجهی خواهد داشت. زیرا چنانچه ظرفیت آسانسور از حد استاندارد کم تر باشد، در هر بار توقف کابین تنها افراد محدودی می توانند جابجا شوند و افراد دیگر باید تا مدتی منتظر بمانند که از این نظر نارضایتی زیادی از این مساله خواهند داشت. با پیشرفت علم و فناوری، صنعت تولید آسانسور هم دچار تحول و پیشرفت می شود.

همچنین درصورتی‌که در حال حاضر در حوزه تولید و نصب آسانسور در تهران و کرج فعالیت می‌کنید، ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم. بانک جامع اطلاعات ساختمان‌های در حال ساخت سازه یاب می‌تواند کمک شایانی به شما در بخش بازاریابی و تبلیغات کسب‌وکارتان بکند. به کمک این بانک اطلاعاتی می‌توانید اطلاعاتی پروژه‌های ساختمانی در دست احداث در شهرهای تهران و کرج را به‌طور کامل و به‌روز در دست داشته باشید. به‌این‌ترتیب قادر هستید تا در کمترین زمان ممکن با سازندگان ارتباط برقرار کنید و خدمات خود را به آن‌ها معرفی نمایید. اگر از وزنه‌های سنگین برای جابجایی آسانسور استفاده نشود، برای جبران انرژی موردنیاز ناچار هستیم تا از موتورهای الکتریکی با توان بسیار زیادتری استفاده کنیم. این مسئله علاوه بر آنکه هزینه اولیه زیادی تحمیل می‌کند، موجب افزایش مصرف برق و بالا رفتن هزینه‌های جری پروژه نیز می‌شود.

کابین آسانسور استیل نقره ای کد 10221

در سیستم های کششی حرکت کابین با حرکت معکوس وزنه های تعادل جبرانی همراه است. در سیستم های هیدرولیک جابجایی کابین در نتیجه حرکت جک هیدرولیک با جریان روغن است. سیستم های اسکرو از طریق حرکت چرخشی یک میله پیچی داخل یک مهره ثابت (یا برعکس) صورت می گیرد و در نتیجه کابین در جهت بالا و پایین حرکت می کند. آسانسور در مدل های مختلف مسافربری، باربری و ماشین بری قابل خریداری است. در هر یک از موارد ظرفیت اسانسور و همچنین اندازه پکیج کامل کابین و درب ها از موارد بسیار تعیین کننده در قیمت آن می باشد.

از جمله مزیت های این نوع از آسانسورها می توان ایمنی بالای آن را نام برد و از معایب آن به گران بودن آن نسبت به سایر آسانسورها اشاره کرد. در ساختمان های مسکونی چند طبقه و هر ساختمان چند طبقه دیگری مانند ساختمان های اداری، دانشگاهی، ورزشی و تجاری؛ اغلب اعضای ثابت و یا مراجعه کننده ها با یک چالشی به نام پله ها روبرو هستند. همچنین در سال ۱۳۵۵ شرکت تولیدی ایران امباربا کارخانه تولید آسانسور خود را در شهر صنعتی رشت تأسیس و تولید آسانسور را تحت لیسانس امباربا اسپانیا آغاز می‌کند.