آموزش تکنسین داروخانه نسخه خوانی | آموزشگاه آپادانا تبریز

تکنسین ‌های داروخانه معمولاً در داروخانه ها، بیمارستان‌ها، خانه‌ های سالمندان کار می‌ کنند. آن ها بیشتر روز کاری خود را روی پای خود و به صورت ایستاده می گذرانند، نسخه ها را پر می کنند و بسته بندی می کنند و با داروسازان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کار می کنند. بسته به جایی که کار می کنند، ممکن است لازم باشد شب ها، آخر هفته ها و حتی در دوران تعطیلات کار کنند. لازم به ذکر است ، استاد این دوره دکتر داروساز می باشد و فضای دوره یک فضای کارگاهی است. داوطلبانی که قصد ثبت نام در این دوره ها را دارند، باید به سایت imooc.ir مراجعه نموده، لیست دوره ها جهاد دانشگاهی را مشاهده نمایند.

پیش نیاز شرکت در این دوره چیست؟

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . داروخانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت .

از این رو ممکن است گاهی حقوق را مقداری کمتر از قانون کار پرداخت نمایند که به عنوان نسخه خوان داروخانه مشغول به کار شوند. در ایران بر خلاف بعضی از کشورهای دیگر، دستیاران داروخانه تحصیلات مرتبط ندارد و با گذراندن دوره های کوتاه مدتی که جهاد دانشگاهی برگزار می کند، می توانند به عنوان تکنسین داروخانه مشغول به فعالیت شوند. در دنیای امروز میتوان به جرات بیان کرد که یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب یک رشته جدا از علاقه ، حقوق و در آمد آن می باشد. نسخه خوانی نیز یکی از مشاغل پولساز در دنیای امروز است که با کسب مهارت های مرتبط با آن میتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید. تکنسین های داروسازی به عنوان رابط بین بیماران و داروسازان عمل می کنند و نقش مهمی در تیم مراقبت های بهداشتی ایفا می کنند. اگر از کمک به مردم لذت می برید و عاشق تعامل با بیماران هستید، اما علاقه ای به کار بالینی ندارید، تبدیل شدن به یک تکنسین داروخانه ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

  • و یا میتوانید خودتان با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و ثبت نام خود را با کمک پشتیبانان انجام دهید.
  • همچنین فرصت‌های پیشرفت زیادی در این زمینه از تبلیغات داخلی گرفته تا گواهی‌های تخصصی وجود دارد.
  • در صورتی که مدرک ارائه شده پس از پایان دوره، از سوی انجمن پرستاری ایران که دائمی، رسمی و قابل ترجمه می باشد ارائه شود، دارای فرصت شغلی جهت علاقه مندان به کار در داروخانه ها خواهد بود و کلیه مباحث توسط دکترای دارو سازی تدریس خواهد شد.
  • امروزه داروخانه ها بدون داشتن مدرک و انجام دوره های کارآموزی در داروخانه اجازه استخدام به افراد را نمیدهند.
  • کافیست با شماره های تماس مرکز سلامت ایرانیان تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنیم.

جهت آموزش تکنسین داروخانه زیر نظر آموزشگاه پارسیان در تبریز با ما همراه باشید. شهریه دوره آموزشی حضوری نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه مبلغ 1٫990٫000 تومان بوده که هزینه دوره غیر حضوری(مجازی ، ارسال پک آموزشی به درب منزل) مبلغ 990٫000 تومان می باشد. لیست دوره آموزش تکنسین داروخانه در مراکز کوتاه معتبری نظیر جهاد دانشگاهی و سایر ارگان های معتبر قابل انجام است که از طریق وب سایت یودکسی می توانید در 2 گروه مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود می توانید اطلاعات بیشتر را کسب نمایید. متقاضیان این دوره بعد از ثبت نام در دوره تکنسین داروخانه و گذراندن واحد های مورد نیاز می توانند با استناد به این مدرک در داروخانه ها مشغول به کار شوند. مراکز جهاد دانشگاهی، نظام سلامت، نظام پرستاری، مراکز علمی کاربردی از جمله گزینه هایی است که مدارک معتبر بابت این دوره صادر می کنند.

آموزش کامپیوتر

آموزش تکنسین داروخانه نسخه خوانی | آموزشگاه آپادانا تبریز

بنابراین، نوبت کاری، ساعات طولانی، کار آخر هفته و چرخش ممکن است در هر داروخانه متفاوت باشد. در دوره تکنسین داروخانه شما با داروخانه که مکانی جهت ارائه خدمات دارویی و بهداشتی به مراجعه کنندگان توسط پزشک داروساز و پرسنل است، آشنا می شوید. خدمات دارویی یعنی بررسی نسخه ارائه شده ، تجزیه و تحلیل علمی آن و در نهایت تحویل دارو و دادن اطلاعات لازم به بیمار است .در سمت یک تکنسین داروخانه باید از چیزی که به مراجعه کنندگان می دهید اطلاعات مناسب داشته باشید و راهنمای مورد اعتماد بیمار باشید . فرادی که بتوانند با توانایی بیشتری در این حوزه ورود پیدا کنند، بدون شک می توانند از بالاترین میزان حقوق و مزایای تکنسین داروخانه بهره ببرند. البته خوب است بدانید که ورود به این شاخه کاری بدون دریافت آموزش در آن امکان پذیر نخواهد بود و افرادی که علاقه مند هستند با انتخاب این شغل منبع درآمدی برای خود کسب کنند باید در دوره های آموزشی آن نیز شرکت کنند.