اتاق فرار ترسناک، به‌عنوان پرطرف‌دارترین ژانر اسکیپ روم-آل اسکیپ

اتاق فرار تاج اسکیپ در ادامه به معرفی چند مورد از ترسناک ترین اسکیپ روم های اروپا در فرانسه، لندن و آمستردام و غیره اشاره خواهد داشت. با این توضیحاتی که درباره بهترین اتاق فرار ترسناک دادیم، شما هم متوجه شدید که انتخاب بهترین اسکیپ روم ترسناک کاملا سلیقه ای هست و شما نمیتونید نظر خودتون رو به دیگران تحمیل کنید. پس هرکسی ی اتاق فرار ترسناک رو بعنوان بهترین اتاق فرار ترسناک تهران یا شهر خودش انتخاب میکنه و آدم همنظر و مخالف هم تو این داستان زیاده. اگر شما نیز، عاشق اتاف فرار هستید و میخواهید لیست بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار در تهران را مشاهده کنید، در این مقاله همراه ما باشید. باید معما حل کنید و اگر ژانر ترسناک را انتخاب کرده باشید قرار است حسابی بترسید.

داستان‌ سنت‌های کریسمس

قرار نیست مدام چشمتان را ببندید که مبادا با موجود ترسناک بازی مواجه شوید. لذت اصلی اتاق فرار ترسناک، حس کردن سناریو و درگیرشدن در حل معماهاست. این لیست شامل بهترین و ترسناک ترین اتاق فرارها و یا اسکیپ روم های موجود در شهر کرج است. مجموعه اسکیپ اسکری فعالیت خود را از تابستان سال ۱۳۹۸ شروع کرده است. این مجموعه چندین شعبه در سطح شهر تهران دارد که در هر شعبه یک یا چند بازی اتاق فرار با سناریو و ژانرهای متفاوت را شما و دوستانتان میتوانید تجربه کنید.

اتاق فرار ترسناک، به‌عنوان پرطرف‌دارترین ژانر اسکیپ روم-آل اسکیپ

بازیکنان در محدودیت زمانی مشخص برای یافتن پاسخ معماها و سرنخ‌هایی که داخل اتاق پنهان شده‌اند، با هم تلاش می‌کنند. اتاق‌های فرار از بازی‌های ویدئویی «فرار از اتاق» الهام گرفته شده‌است. چیزی که در کنار دو نفر ممکن است وحشتناک به نظر برسد، با یک گروه چهار یا پنج‌نفره قابل‌تحمل‌تر خواهد شد. رفتن به اتاق فرار ترسناک با گروه‌های بزرگ‌تر، به این معنی است که شما با احتمال کمتری تنها خواهید شد.

اتاق فرار عکاس

در بازی‌هایی با ساختار غیرخطی بهتر است تیم به چند گروه تقسیم شود و هر گروه روی یک معما کار کند تا در زمان صرفه جویی شود. در فضای اتاق فرار، شما میبایست مماهای مختلف را حل کنید و فضاها را یکی پس از دیگری طی کنید تا در نهایت بتوانید از فضای بازی با موفقیت خارج شوید. در مجموعه‌ی آریولند می‌توانید لذت و هیجان بازی‌های دیگر مانند لیزرتگ را هم تجربه کنید. اتاق فرار پر از سرنخ‌های پنهان و زمان محدود است و همه‌چیز به گونه‌ای طراحی شده که شما را با یک چالش واقعی روبرو کند. این سبک بازی در اغلب موارد با ژانرهایی مانند اکشن، هیجان‌انگیز و روان‌شناختی ترکیب می‌شود.

اتاق فرار انیگما با دارا بودن پرسنل آموزش دیده و حرفه‌ای، می‌تواند به راحتی بازی‌ها و سناریوها را مدیریت کند. خلق سناریوهای جذاب در کنار معماهای چالش برانگیز در اتاق فرار انیگما، هر روز این مجموعه را میان علاقه‌مندان به اتاق فرار محبوب‌تر می‌کند. اگر شما هم عاشق این بازی جذاب هستید، برای تجربه سناریوهایی که در ادامه ذکر کرده‌ایم، پا به این مجموعه بگذارید. پیدا کردن ترسناکترین اتاق فرار در تهران شاید کمی مشکل به نظر برسد.

حتی گاهی شاید لازم باشد در هر مرحله از بازی به سرنخ‌ها و وسایلی که در مراحل قبلی پیدا کرده‌اید رجوع کنید. ای کاش اتاق فرار های ایران هم اینقدر کیفیت خوبی داشتند که برای تبلیغشون تصاویر واقعی همونها رو می گذاشتید نه تصاویر اتاق فرارهای خارجی رو. نه‌تنها در ژانر ترسناک، به‌طورکلی در بازی اسکیپ روم، نورپردازی، صداها یا حرکات بازیگران ممکن است شما را در مسیر درست هدایت کنند. بازیگران ممکن است اشیاء ارزشمندی را به شما ارائه دهند یا نکات مهم کلامی را ارائه دهند. بنابراین اگرچه التهاب و ترس بازی بالاست، اما شما همچنان تمرکز خود را حفظ کنید و سعی کنید حواستان به همۀ جزئیات باشد. همواره به‌خاطر داشته باشید که ایمنی بالاترین اولویت صاحبان اسکیپ روم و راهنماهای بازی است.

سناریو بازی ناگفته

در این اتاق فرار سناریوهای متعددی پیاده سازی شده اند و همگی به شدت مورد توجه افراد در گروه های سنی مختلف قرار گرفته اند. به عنوان مثال، Patient Zero 2150 شرایطی را پیاده سازی می کند که شما نجات دهنده سیاره از بیماری مهلک و کشنده هستید. حرفه ای گری بعضی از اتاق های فرار ترسناک به حدی رسیده که از معماهای ترسناک برای بازی خودشون استفاده میکنن. از بک دادن های تک نفره گرفته تا حل معماهای تصویری که ترس رو به جون شما میندازه.

حتماً بارها برای تان پیش آمده است که هنگام دیدن فیلم های ترسناک، از رفتار شخصیت های اصلی ایراد گرفته اید که مثلاً نباید فلان کار را می کرد یا باید حواسش را بیش تر جمع می کرد. اما شما هیچ گاه موقعیت هولناکی را که او دچارش شده است در نظر نمی گیرید. اکنون وقت آن است که با پا گذاشتن به اسکیپ روم ترسناک و قرار گرفتن در موقعیتی مشابه، خودتان مرد اول میدان باشید تا ببینید چه کارهایی از دست تان ساخته است.

این اتاق فرار با دارا بودن چندین سناریو مختلف و چالش برانگیز، ذهن شما را درگیر اسکیپ روم اقتباسی می‌کند. سناریوهای هیجانی و ژانر وحشت در اسکیپ هوم، آدرنالین خون شما را در بالاترین میزان خود قرار می‌دهد تا تجربه‌ای جذاب از حضور در این فضا داشته باشید. تعداد نفرات این بازی بین ۴ تا ۸ نفره بوده و مدت زمان آن ۷٠ دقیقه است.

  • تصور کنید شما با جمعی از دوستان، همکاران یا هم‌کلاسی‌های خود در یک محیط عجیب باید با همفکری و حل معما در زمان مشخص‌شده از آن محیط خارج شوید.
  • اما در باقی مواقع در کنار دوستانتان خواهید بود و نگرانی‌تان کمتر خواهد شد.
  • در غیر این صورت، بهتر است همه اعضا با هم صحبت کنید و هر نکته‌ای که به چشمتان آمد را با هم در میان بگذارید.
  • خیلی وقت‌ها ممکن بود داستان شنگول و منگول نیز برای ما ترسناک باشند.
  • اگر اهل بازی‌های جنگی و استراتژی باشید؛ حتما عاشق این ژانر اتاق فرار خواهید شد؛ چرا که حضور در این اسکیپ روم‌ها درست مثل این است که وسط یکی از این بازی‌های آنلاین قرار گرفته باشید.