انواع شیرهای صنعتی و کاربرد آنها قسمت اول فروشگاه اینترنتی مهام مارکت I تجربه یک خرید آسان و مطمعا با تضمین بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت | کسری ساران

در کارهای ساختمانی شیرهای چدنی، برنزی، برنجی و گاهی استیل استفاده می شرکت سیال صنعت کسری ساران شود. در کارخانجات مانند، نیروگاه ها، کارخانه های پتروشیمی، پالایشگاه ها، کشتی سازی و بنا به کاربرد، مصالحی که در ساخت شیر صنعتی به کار برده می شود مختلف است. شیرهای صنعتی از جنس فولاد کربنی، فولاد آلیاژی، فولاد ضد زنگ نیز تولید می شوند. شیرهای سوزنی از ابعاد ۱/۴ اینچ تا ۲ اینچ طراحی می‌شوند و با فشارهای کاری متفاوتی قابل نصب در سیستم‌ها هستند. شیرهای صنعتی در اکثر سیستم‌های تجاری، نظامی، مسکونی، حمل و نقل و سازمان‌ها به کار رفته است.

  • جریان سیال در موقع ورود دیسک را به طرف مسیر خود بلند کرده و از اطراف آن عبور می کند و در موقع قطع جریان دسیک به نشیمنگاه چسبیده و اجازه برگشت به سیال را نمی دهد.
  • این مدل شیر در صنایعی چون آب و فاضلاب و همچنین نفت، گاز و پتروشیمی مصرف متعددی دارد و می‌توان با استفاده از این نوع شیر عمر دستگاه و تجهیزات را به صورت چشمگیری افزایش داد.
  • به خانواده بزرگ الوپایپینگ ملحق شو تا در هر زمان و هر نقطه ای از اصفهان که اراده کردی سفارش بگیری و درآمدت رو افزایش بدی.

اجزای شیرهای گلوب و عملکرد آنها را در تصاویر زیر میتوانید ببینید. شیرهای توپی ۳، ۴ و حتی ۵ طرفه نیز موجود هستند، اما بسیار کمتر رایج هستند. در آینده در مقاله ای جدا به صورت مفصل در مورد این نوع شیر صحبت خواهیم کرد. شیرآلات بهداشتی باید تا دمای ۹۰ درجه آب را تحمل کنند و همچنین برای بالا بردن مقاومت شیر در برابر خوردگی، از کیفیت آبکاری خوبی برخوردار باشند. مهمترین مزیت گلاب ولو نبود نشتی در مقایسه با دیگر مدل‌های شیر صنعتی است. با توجه به مشخصات سیال باید شیر های صنعتی را انتخاب کرد که بتوانند در مقابل سائیدگی  (Erosion) و خورندگی (Corosion) و سایر مشخصات سیال مقاومت کنند.

شیر یک طرفه لولایی Swing check valve

شیرهای پروانه ای اغلب در صنایع آب و نیرو و همچنین نفت و گاز به وفور استفاده می‌شوند؛ چرا که در این صنایع، امکان جداسازی یا قطع جریان به گونه‌ای دیگر اهمیت دارد. علاوه بر این شیرهای پروانه ای برای فرآیندهایی که در تاسیسات خود از لوله‌هایی با قطر زیاد استفاده می‌کنند، بسیار عالی عمل می‌کنند. در ادامه ی این مقاله به بررسی انواع شیرهای قطع و وصل و شیرهای تنظیم کننده جریان پرداخته می شود. “پینچ ولو” یا شیر کلمپی، همانطور که از معنی Pinch به معنای نیشگون می‌توان حدس زد، دارای یک تیوب لاستیکی که به آن Pinch Tube هم گفته می‌شود، بوده و با مکانیزم فشردن از طرفین این تیوب، مسیر را مسدود می‌نماید. این نوع ولو در مسیر سیالات دارای ذرات معلق در آنها، قابلیت خوبی برای مسدود کردن مسیر دارد.

انواع شیرهای صنعتی و کاربرد آنها -قسمت اول

انواع شیرهای صنعتی و کاربرد آنها قسمت اول فروشگاه اینترنتی مهام مارکت I تجربه یک خرید آسان و مطمعا با تضمین بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت | کسری ساران

هنگامی که توپ ۹۰ درجه می چرخد، جریان سیال توسط طرفین توپ متوقف می شود و مانع عبور جریان سیال میشود. شیر دروازه ای یا گیت ولو، نوعی شیر است که دیسک آن به صورت گیت یا گوُّهّ طراحی می شود و دیسک به صورت عمودی جریان سیال عبوری را قطع و وصل می کند. شیر دروازه ای متداول ترین شیرهای صنعتی است که تقریبا در بیشتر کارخانه ها برای قطع و وصل به کار می رود.

انواع کلاس ولو بر اساس فشار یا پرشر:

شیر کروی یا گلوب، یک شیر از نوع حرکتی خطی است و به طور معمول در هر دو صورت کاربردی روشن خاموش ( On-Off ) و گلویی ( throttling ) استفاده می شود. Gate valve ها استفاده خود را در صنایع پتروشیمی بخوبی پیدا میکنند به دلیل این واقعیت که می توانند با آب بندی (sealing) فلز با فلز کار کنند. در این نوع شیرها به علت اینکه قسمت پیچدار با مواد داخل شیر تماس دارد در معرض حمله اثرات شیمیایی زنگ زدگی و رسوبات قرار می‌گیرند. لذا آنها را روی جریان سیالاتی که جنبه خورندگی دارند قرار نمی‌دهند. ضمناً به علت اینکه قسمت پیچ دار ساقه داخل دنده شیر قرار دارد ضربه نخواهد دید. از این نوع هنگامی استفاده می­شود که بخواهند افت فشار شیر و مقدار جریان سیال را به مقدار نرمال خود برسانند.