انواع مشاغل خانگی

یکی دیگر از درختچه های آپارتمانی زیبا گیاه آکوبا است.گیاهی همیشه سبز است که بومی ژاپن و چین میباشد.ارتفاع این درختچه آپارتمانی به ۱/۵ متر ، برگها به طول ۱۰- ۵ سانتیمتر و پهنای برگها بین ۵-۲ سانتیمتر میرسد. نمونه های برجسته گلهای زیبا ویژگی های منحصر به فردی دارند که آنها را از همه گلهای دیگر جدا می کند. گل های زیبای بنفشه آفریقایی، جذابیت منحصر بـه فردی بـه دکوراسیون منزلتان اضافه می کنند. تنها مسئولیتتان در قبال این گل زیبا، آبیاری بـه صورت هفته ای یک بار اسـت. کاج مطبق به دلیل داشتن شاخههای طبقه ای جلوهی بسیار خاصی دارد و از محبوبترین درختچه های آپارتمانی است.

گیاه فیکوس الاستیکا از درختچه های آپارتمانی درختچه های آپارتمانی بسیار زیبا و مقاوم است که برگ های چرمی و پهنی دارد و در رنگ های مختلفی موجود می باشد. زینیا گلهایی پر جنب و جوش تولید می کند که در دسته گل زیبا به نظر می رسند. خاک مناسب برای زامیفولیا خاکی است که زه کشی بالایی داشته باشد و سبک نیز باشد. همان طور که میدانید شدت آفتاب در بالکن شمالی بیشتر از بالکن و تراس جنوبی است، به همین دلیل چند نمونه از گلهایی که مناسب بالکن شمالی هستند معرفی میکنیم. همان گونه که میدانید بالکن جنوبی دارای نور بیشتر و گرمای کمتری است، همین نکته باعث شده تا گیاهان بالکن جنوبی متفاوت از بالکن شمالی باشد. مهم نیست تراس آپارتمان شما چند متر است، شمالی است یا جنوبی؟ اگر میخواهید آنرا در ظرفی شیشهای قرار بدهید، باید سر ظرف یا گلدان باز باشد تا جریان هوا در آن بـه گردش درآید. البته تا چند سال قبل که خانهها بیشتر ویلایی بودند؛ حیاطهای باصفا به نوعی جایگزین طبیعت شده بودند. نکته : زمانی که می خواهید به گیاهان کود بدهید بهتر است از قبل خاک گیاه را مرطوب کنید تا از سوختن ریشه های گیاه جلوگیری کنید.

اگر به گیاه دلار نقرهای، نور خوبی برسد شما را با شکوفههای سفید و صورتی شگفت زده خواهد کرد. آبیاری بیش از حد یک مشکل رایج در میان صاحبان گیاه دیفنباخیا است. به سادگی این وسیله را با آب پر کنید و مطمئن باشید که گیاه شما برای بیش از چهار روز کاملاً آبیاری خواهد شد. این گیاه می تواند در منازل با نور کم نیز ماندگاری داشته باشد. همین ویژگی سبب میشود به خوبی رطوبت و آب را داخل خودش حفظ کرده و در برابر کم آبی مقاوم باشد. این درخت خانگی خیلی آهسته رشد کرده و در سن بلوغ به 2.5 متر می رسد. ممکن است از شباهت و ارتباط میان فیکوس الاستیکا و فیکوس تعجب کرده باشید، این دو گیاه هر دو متعلق به خانواده انجیر هستند. گیاه لیندا که به نخل دم اسبی نیز معروف است که متعلق به جنوب غربی آمریکا و مکزیک می باشد.

مرزنجوش وحشی که عموماً با نام پونه کوهی شناخته میشود، مانند آویشن یک گیاه بومی بوده که روی تپههای صخرهای رودخانهای از حوزه مدیترانه رشد میکند و میتواند عطر خاصی را به پشتبام خانهی شما بیاورد. این گیاه گلهای زرد و صورتی و قرمز دارد. اگر زیادی به این گیاه آب و کود بدهید برگ هایش زرد شده و می ریزند. کاکتوسها، گیاهان جالب و بامزهای هستند کـه مثل دیگر گیاهان آپارتمانی خیلی برگ و بار ندارند، اما برای محیطهایی نظیر آپارتمان کـه از فضای گل و گیاه دور هستند، بسیار گزینههای مناسبی شناخته میشوند. نگهداری از آن برای باغبان های آماتور نیز ساده است و از درختچه های آپارتمانی پرطرفدار است. در نتیجه باعث می شود ریشه، برای جایگزین کردن آب تبخیر شده، آب بیشتری را جذب کند و خاک سریع تر خشک می شود. اگر گیاهان ما در یک محیط کم رطوبت باشند، آب آسانتر از برگها تبخیر می شود.

فیلودندرون لیمویی به خاطر اینکه گیاهی بالا رونده است در دسته گلهای آویز آپارتمانی قرار گرفته است. شفلرا یکی از درختچه های آپارتمانی زیبا و پرطرفدار این روزهای دنیای گل و گیاه است. این گیاه به راحتی بدون خاک رشد می کند و با گل های زیبا و ظریف شکوفا می شود، شما می توانید در یک ظرف آب در آکواریوم آن را رشد دهید. بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانند لاله را فقط در باغ رشد دهند، با این حال، این کاملاً درست نیست، شما می توانید این گل زیبا را در خانه خود هم داشته باشید، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که پیاز گل لاله را در گلدان با مقدار کمی آب قرار دهید. بسیاری از گل ها در هر شرایطی پرورش می یابند و با تغییرات درجه حرارت و رطوبت و کمبود کود و آب مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. به طور کلی نور غیرمستقیم، خاک تای سبز، دمای بین 15 الی 25 درجه سانتی گراد و کودهای مایع در تقویت و رشد این گل زیبا تاثیر دارد. برای تماشای زیبایی این گیاه زیبا کافیست آن را در گلدان آویز یا لبه طاقچهای قرار دهید تا مثل نگینی در خانهتان بدرخشد.

می توانید اصلاحش کنید تا به قد دلخواهتان بماند. مجلهی زندگی طبیعی میگوید این گیاه، بنزن و فرمالدهاید و مواد شیمیایی ای راکه از مواد شوینده متصاعد میشوند، پاک سازی می کند. رایحه ای که از انواع مختلف گل همیشه بهار گرفته می شود شته ها ، پشه ها و حتی خرگوش ها را دفع می کند. در بخش بعدی جزییاتی از گیاهان زینتی و انواع مختلف آنها را شرح میدهیم؛ پس ادامه مطلب را از دست ندهید. همخوانی کاکتوس با سبک دکوراسیونهای مدرن و مختلف بسیار زیاد اسـت و زیباییشناسی عجیب و جالبی در شکل و شمایل آن دیده می شود. در غیر این صورت حتما از گیاه پتوس، سانسوریا، انواع کاکتوس ها استفاده نمایید که به مراقبت کمتری نیاز دارند. وضعیت سمی بودن یا نبودن: این گیاه سمی است و خوردن آن توسط حیوانات خانگی میتواند باعث ایجاد حساسیتهای دهانی شود. «اگزالیس» (Oxalis) با نام «گل پروانهای» یا «شبدر زینتی» نیز شناخته میشود.

این گیاهان برای نگهداری در محیط منازل محل کارو لابی ساختمان مناسب بوده و با شرایط نگهداری آسان زیبایی دوچندانی را به محیط پیرامونتان عرضه لیست گیاهان زینتی میکنند. پارسافر با بیان اینکه مابقی تولیدات به بازارهای داخلی، شهرداریها و بازارچههای گل و گیاه سایر استانهای کشور عرضه میشود، افزود: ارزش اقتصادی محصولات گل و گیاه گلخانهای و فضای باز استان بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان در سال است. نگهداری از فلفل دلمه مشکلات خاصی ندارد؛ بنابراین بهعنوان پرسودترین محصولات گلخانهای شناخته میشود. زارعی ادامه داد: یکهزار و ۱۱۵ هکتار اراضی گلخانهای در استان مرکزی وجود دارد که ۴۹۵ هکتار این اراضی در فضای گلخانهای و ۶۲۰ هکتار در فضای باز ایجاد شده و کشت گل و گیاههای زینتی و سبزی و صیفی در اراضی گلخانهای این استان نیز برای پنج هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است. با تکمیل سالن دوم گلخانه، به طور مستقیم برای ۲۲ نفرنیز اشتغال ایجاد خواهد شد. یکی از بهترین روش ها، برای تهویه هوای گلخانه، استفاده از فن های دمپردار باکیفیت می باشد. آن را نزدیک به سقف آویزان نکنید و محلی را انتخاب کنید که جریان هوای مناسب وجود داشته باشد.

شکل ظاهری قلب مانند برگها باعث شده تا فیلودندرون به عنوان گیاه آپارتمانی مناسب برای هدیه ولنتاین معرفی شود. اما در خانه رشد کندی دارد و فقط می تواند تا ارتفاع 1.5 تا 2 متر برسد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، در حال حاضر صنعت گل و گیاه یک صنعت جهانی و پویا است که در طول چند دهه اخیر نرخ رشد قابل توجهی داشته است. همچنین افرادی که مبتدی هستند و برای اولین بار می خواهند گل و گیاه در خانه نگهداری کنند می توانند این گل را انتخاب کنند. تهران جز اولین استان های ایران می باشد که در آن گلخانه های بزرگ و مطرح ایران احداث شده است. این گیاه چوبی برگهای بزرگ و کشیده و تیز شمشیر مانند دارد.

علف موندو با گل های سفید تا بنفش کم رنگ، ظاهر بسیار چشم گیری را ایجاد می نماید. گلهای سفید آن هر فضایی را تازه میکنند. شکل، وضع برگ، سن، رشد گیاه در انتخاب محل استقرار آن دخالت مستقیم دارد. این گیاه نیازمند نور کافی است به طوری که در هر جایی با هر شرایطی میتواند رشد کند، تنها کافی است نور مورد نیازش را داشته باشد. تنه قطور این درخت به شکل جالبی پیچ می خورد و برگ های بلند و راه راهش به رنگ های سبز لیمویی و کرم هستند که شبیه به ساقه ذرت می باشند. فقط کافی است کمی آب و نور به آن برسانید و مابقی کار را به پاچیرا بسپارید.درخت پول به درخت شانس نیز شهرت دارد که در چین باستان برای رشد و پیشرفت کسب و کار نگهداری میشده است.شکل برگهای این درختچه آپارتمانی کشیده و به رنگ سبز تیره است.سرعت رشد این گیاه زیاد است. زادگاه این گیاه همیشه سبز زیبا، چین، تایوان . ترکیب نارنجی و آبی روی برگهای سبز و زیبا، ظاهری جذاب و متفاوت به مرغ بهشتی داده است. این گیاه یکی از زیباترین گلهای آپارتمانی تزیینی و بهترین گزینه برای هدیه دادن است زیرا ظاهری جذاب، زیبا، منحصربهفرد و شیک دارد که تداعیکننده درختان کهنسال است و برخلاف دستهگل که عمری چندروزه دارد سالیان سال باقی خواهد ماند!

نگهداری آسان، رشد سریع و ظاهر زیبای این گیاه باعث شده تا به درختچه های آپارتمانی ایده آل تبدیل شود. دمای ایده آل برای لیندا بین ۷ تا ۲۱ درجه هست و میتواند طیف گسترده ای از دما رو در منزلتون تحمل کند. گل های شهدزا مجموعه ای از گیاهان می باشند که داشتن اطلاعات دقیق و جامع در رابطه با آن ها برای اشخاصی همچون زنبورداران بسیار مهم و ضروری می باشد چرا که در واقع گیاهانی که از شهد و گرده زیادی برخوردار می باشند در پوشش گیاهی بسیار کمی رشد یافته و در نتیجه از لحاظ تولید در رده پایین تری قرار می گیرند به همین دلیل شناسایی گیاهان شهدزا با بازده تولید بالا قطعا حائز اهمیت خواهد بود.

هنگامی که این گیاه رشد کند و به اصطلاح سن دار شود زیبایی آن مشخص می شود و این امر ناشی از آویزان شدن برگ های لیندا به شکل مجنون می باشد . چون گیاه فیلودندرون از گیاهان استوایی است، بهتر است که خاک آن مرطوب بماند و در معرض نور غیر مستقیم قرار بگیرد. پنجه کانگورو بهطور طبیعی در مناطق خشک و ماسهای رشد میکند و به دلیل شیرهای که در ریشه خود ذخیره میکند میتوانند خشکی طولانی را تحمل کنند. این سیستم در شرایط نوری از متوسط تا روشن و دامنه ای از دماهای اتاق بین ۲۷ تا ۳۰ درجه سانتی گراد رشد می کند. لبه های برگها قهوه ای و شکننده می شوند ، افتادن برگها و در بعضی مواقع جوانه های گل نیز می ریزند. از زمان جوانه زدن تا مرگ گیاه را ، طول عمر آن می گویند. با حذف جوانه انتهایی در این درختچه آپارتمانی ، گیاه چند شاخه میشود.

از زمان کشف، مشاهده شد این گیاه دارای سازگاری بالا و توقعات کم برای رشد است که این موضوع آن را تبدیل به یک انتخاب مناسب برای افرادی که وقت یا تجربه کافی ندارند میکند. این چرخه بسته به نوع و گونه ی گیاه می تواند طولانی مدت و یا کوتاه مدت باشد. هر گیاهی یک چرخه طبیعی در طول زندگی خود دارند. کاکتوسها یا کلا فاقد برگ هستند، یا برگهای خیلی کوچکی دارند و ساقههای آنها پوشیده از تیغ است. این گیاه، همخانوادهی گل آماریلیس (Amaryllis) است و گلهای آن به شکل خوشههای شیپوری و در رنگهای نارنجی، صورتی، قرمز، زرد یا سفید هستند.