طراحی ساخت و بازسازی استخر شنا، سونا، جکوزی، مجموعه های آبی، فروش تجهیزات، آکام استخر | elitarchgroup

نمونه دیگری از طراحی استخر واترفال، چیزی است که در تصویر زیر می بینید، خلاقانه و دلربا. در این طراحی، با استفاده از سازه ای که در ارتفاع قرار گرفته، شاهد یک استخر واترفال هستیم. سیستم های اسکیمر، سیستم تنظیم کننده و سیستم سرریز آب همگی از سیستم های چرخشی فیلتراسیون آب هستند. که برای سلامت و پاکیزگی آب استخر وجود آنها نهایت اهمیت را دارد. استخرهای فایبرگلس به دلیل آماده بودن سرعت بالایی در اجرا دارند. اما باید بدانیم که برخورد اجسام تیز با استخر موجب خرابی آن خواهد شد.

بهترین زمان برای ساخت استخر خانگی

آب‌هایی که از موزاییک‌های آبی که تا دیوار باغ به داخل استخر سرازیر می‌شوند، امکان آفتاب گرفتن با صدای آب روی عرشه را فراهم می‌کنند. این نمونه استخر مدرن ۸ × ۱۰ متر با آبشار سه گانه و ایده‌های محوطه سازی استخر شیک خود متمایز است. طراحی استخر L شکل که در امتداد مرزهای خانه ادامه دارد، با آبشار مرتفعی که از نما به سمت استخر جریان دارد، طراحی محکمی دارد. ر ساخت این استخر از قطعات سنگ فرش بزرگ به دست آمده از آهک‌های محلی استفاده شده است که با پوشش کف آن تفاوت‌هایی ایجاد می‌کند. سنگ‌های گرانیتی مورد استفاده در محوطه سازی در بین ایده‌های محوطه سازی استخر برجسته هستند.

این نوع نورپردازی که به نقطه ای معروفه اگرچه در عکس زیر در کف استخر بکار گرفته شده اما میتونه در هر بخشی از استخر ویلا باشه چه دیواره ها، کنج ها، حتی فواره ها و برش بتن لبه ها. در ابتدا کف استخر شیبدار است و سپس به قسمت عمیق و یک سطح می رسد. ​حیاط سن آنتونیو در تگزاس که با سنگ‌لوح‌هایی که از پاسیو شروع در لبه های استخر و گرداگرد آن جریان یافته است. رنگ استخر و سبک به کار برده شده در این طرح، فضایی دنج و آرام را به ارمغان آورده است. استخر بلندی که اصطلاحاlap pool نامیده می‌شوند و فضایی جذاب برای شنای یکنفره فراهم آورده است.

  • در این پروژه نمونه به محاسبه و طراحی استخر مربوط به یک مجموعه ورزشی (شامل استخر، سونا و جکوزی)، واقع در شهر تهران پرداخته شده است.
  • استخرهایی که برای ورزش کردن طراحی می شوند، به شکل مربع و یا مستطیل خواهند بود تا فضای مناسبی را برای ورزش کردن و مانور دادن افراد در آب را فراهم کنند.
  • اجرای کاشی‌کاری و بندکشی، نصب تاسیسات برقی و آبی و در انتها آبگیری استخر از آخرین مراحل اصول طراحی استخر و ساخت آن به حساب می‌آیند.
  • استفاده از سنگ فرش، رنگ کف استخر و نور پردازی ویژه، فضای برای سرو غذا و الاچیقی کوچک در کنار استخر آنرا به طرحی منحصر به فرد مبدل کرده است.

طراحی ساخت و بازسازی استخر شنا، سونا، جکوزی، مجموعه های آبی، فروش تجهیزات، آکام استخر | elitarchgroup

هزینه های ساخت و اجرای استخر های وینیل در ابتدا پایین است اما به دلیل نیاز مجدد به عایق کاری در طی سالهای استفاده هزینه های نگهداری ان به نسبت بالاست. نقشه و طراحی استخر از اصول درجه یک ساخت استخر در نظر به شمار می‌آید و باید توسط گروه و افراد مجرب با توجه به ویژگی‌های منطقه احداث، اقلیم و فرهنگ آنجا باشد و با آن‌ها مطابقت داشته باشد. پس از بتن‌ریزی و مرطوب کردن آن برای مدت معین، اجازه می‌دهیم بتن خشک شود و سپس اقدام به اصطلاح آب‌بندی و عایق کاری رطوبتی می‌شود. در این مرحله می‌توان از دو روش عایق رطوبتی ایزوگام یا اجرای مخلوط پودرسنگ، سیمان سفید و مایع عایق نانو با استفاده از پمپ، برای آب‌بندی استخر بهره برد.

– استخرهای عمومی