علوم خفیه ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | maktabdata

مراد از حاسّه، خصوص چشم نيست بلكه هر حاسّه‌اي است و اگر اراده قوي باشد، مي‌تواند آنچه را كه در حاسّه خود مي‌يابد، در غير خود يعني در احساس او دانلود رایگان کتب علوم غریبه با لینک مستقیم ايجاد كند. از كتب معتبر در اين علوم خلاصة كتاب‌هاي بليناس و رساله‌هاي خسروشاهي و ذخيرة اسكندري و سرّ مكتوم رازي و تسخيرات سكاكي و اعمال الكواكب السبعة حكيم طمطم هندي است. دانش‌هايي كه دربارة تأثيرات شگفت‌آور و خوارق عادت بحث مي‌كند، بسيار است و ارائة نظريه‌اي كامل دربارة اقسام آن و ارتباط اقسام بسيار دشوار است. مرحوم علامه طباطبايي در تفسير قيّم الميزان ذيل آيات ۱۰۲ و ۱۰۳ از سورة بقره که مربوط به داستان هاروت و ماروت است، بحثي فلسفي و علمي دارند و چون اين دو بحث كاملاً مرتبط است، ترجمة خلاصه‌اي از آن را مي‌آوريم و سپس نكات مورد استفاده از سخن ايشان را آورده و آنگاه بحث را پي مي‌گيريم. صفات غیبی ویژگی‌هایی هستند که هیچ توضیح عقلانی شناخته شده‌ای ندارند به عنوان مثال، در قرون وسطی، مغناطیس یک کیفیت غیبی محسوب می‌شد.

  • علوم غریبه عبارت است از دانشهای سری و پنهان که به وسیله آن از اسرار و امور پنهان آگاهی حاصل و یا تصرفات غیر عادی و شگفت انجام می شود.
  • بسیاری از این طلسم ها، مراسم و مناسک از طریق کتاب مردگان به ما رسیده است.
  • در اینجا برخی از اذکار مجربه که تاثیراتی بسیار در زندگی روزمره دارد مذکور می افتد.
علوم خفیه ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | maktabdata

منابع متعدد نمونه هایی از طلسم ها و اعمال علوم غریبهیی را گزارش می کنند که توسط این جمعیت ها برای اهداف مختلف و به روش های مختلف اجرا شده است. خدایان مصری زیادی وجود دارند که در متون باستانی با قدرت های علوم غریبهیی مشخص می شوند. یکی از مهم ترین الهه حامی سحر و علوم غریبه و آیین های آن هکا است. سحر و علوم غریبه پدیده پیچیده ای است که در داستان های تخیلی، سینما و همچنین در زندگی واقعی جوامع بشری می یابیم.

علوم غریبه

در واقع اصطلاح علوم غریبهگر برای اشاره به کاهنان ایرانی و واژه علوم غریبه برای نشان دادن مجموعه آموزه ها و اعمال آیینی این کاهنان به کار می رفت. در مصر باستان ، برخاسته از آداب و مراسم علوم غریبهیی ، سنت‌ها و باورهای دیگری نیز در گذر زمان متولد شد. چیست ؟ علوم غریبه مجموعه ای از اسرار یا دانش های مخفی و ماورایی می باشد که در دست اهل باطن یا ساحران بوده و با ان کارهای عجیب و خارق العاده میکردند.و بیشتر بطور سینه به سینه نقل میشده و عموما از دسترس مردم خالی بوده است. آبادیس از سال 1385 فعالیت خود را در زمینه فن آوری اطلاعات آغاز کرد. دیکشنری آنلاین آبادیس از ابتدا تاکنون تغییرات بسیاری کرده و ویژگی های مختلفی به آن اضافه شده است. آبادیس افزونه ای کاربردی برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم، اپلیکیشن موبایل و همچنین ربات تلگرام دیکشنری و مترجم طراحی کرده است که میتوانید از لینک های بالا دانلود کنید.

مشهورترین آنها لندولفو، کنت کاپواست، که محبوبیت علوم غریبهی سیاه را بسیار افزایش داد و به همین دلیل در سال 875 تکفیر شد. برای مثال، شکل عصای علوم غریبهیی از خاورمیانه باستان گرفته شده است . در واقع علوم غریبهگران آن زمان طلسم ها را در حالی که یک عصای چوبی را تکان می دادند، تلفظ می کردند. سنت این قوم مملو از اشاره به هنرهای علوم غریبهیی و آیین های غیبی است. سحر و علوم غریبه علاوه بر بخش عرفانی تر و «علوم غریبهیی» ، مجموعه ای از تمام فنون و توانایی هایی است که هدف آن این است که کسانی که اثر علوم غریبهیی را مشاهده می کنند، واقعی بودن آن را باور کنند. بنابراین کم نیستند اینگونه مثال ها که نشان از این دارد تمامی انبیاء و اولیای پاک خداوند دارای این قدرت بودند و هستند که این علوم توسط خدای یکتا به ایشان عنایت میشود و از پاک ترین قدرت ها به شمار می آید.

تنجیم و ستاره شناسی(مقاله ترویجی حوزه)

فصل‌بندی‌ها و تقسیم‌بندی مطالب نیز در حد مطلوب و مناسبی انجام شده است. این محقق در کتابش، آثار خوبی درباره علوم غریبه در ایران معرفی کرده است؛ همچنین تاریخ طبیعی نوشته پلینی یا همان بلیناس حکیم را. این کتاب دایره‌المعارفی کهن و ۷ جلدی درباره طبیعت، انسان و موجودات است.

دانشنامه اسلامی