ورود به آدرس اصلی سایت بروکر لایت فارکس فارسی و بررسی دقیق آن

برای مثال ممکن است بروکر نرخ بهره دریافت نکند، اما به جای آن کمیسیون داشته باشد. برای مثال اگر نسبت ریسک به ریوارد برابر با ۴ باشد، به این معنی است که در برابر هر یک دلار ریسک، ۴ دلار سود بدست خواهد آمد. ابتدا بهتر است برای فهم بهتر بورس ایران را در نظر بگیریم. به همین خاطر برخی از بروکرها برای جلب رضایت کاربران مسلمان خود، حسابهای بدون سوآپ را ارائه میکنند که در آنها نرخ سوآپ برای معاملات در نظر گرفته نمیشود. در حساب کلاسیک لایت فارکس هیچگونه کمیسیونی برای معاملات کاربر در نظر گرفته نمیشود. این نوع حساب آلپاری در در پلتفرم MT5 ارائه نمیشود به جای آن میتوانید با داشتن حساب ECN در متاتریدر 5 معادل، کمیسیون بپردازید. اغلب بروکرها چند پلتفرم معاملاتی ارائه میدهند و شما میتوانید از بین آنها پلتفرم مناسب خود را انتخاب کنید. هج به موقعیتهای معاملاتی در فارکس اشاره دارد که براساس آنها میتوانید یک جفتارز خاص را خریداری کرده و همزمان همان جفتارز را به فروش هم برسانید. برای مثال، اگر جفتارز AUD/USD (دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا) برابر با ۰٫۸۰۵۴ باشد، به این معنی است که با یک دلار استرالیا میتوانید مقدار ۰٫۸۰۵۴ دلار آمریکا خریداری نمایید.

ریسک فری به موقعیتها و استراتژیهای معاملاتی اطلاق میشود که در آنها مقدار ریسک به حداقل میرسد و سود حاصل از معامله تا حد زیادی تضمین میشود. تریگر در لغت به معنای «ماشه» است و به نقاطی در نمودار قیمتی اطلاق میشود که تریدرها در آن نقاط اقدام به ورود یا خروج از معاملات میکنند. نمودار شمعی که به «نمودار شمعی ژاپنی» هم مشهور است، یکی از انواع نمودارهای موجود در بازارهای مالی مانند فارکس است که در آن میتوان بهصورت دقیقتر نسبت به نمودارهای خطی معمولی، اطلاعات قیمت ارزها را مشاهده کرد؛ چراکه در این نمودار که نوسانات قیمت به شکل شمع نشان داده میشوند، اطلاعاتی از جمله بازگشایی «Open»، قیمت بسته شدن «Close»، بالاترین قیمت «High» و پایینترین قیمت «Low» قابل مشاهده است. به شکلی که تنها با چند کلیک، می توان ابزار ها را بر روی نمودار قیمت تنظیم نمود و به استفاده از آن ها پرداخت. در ifc market، برای معاملات سهام درصد ثابتی را به عنوان کمیسیون پرداخت کنید اما در معاملات فارکس یا شاخص یا رمز ارزها هیچ کمیسیونی دریافت نمی شود. 5- اهرم یا لوریج مناسب را انتخاب کنید.

اگرچه لوریج میتواند برای شما بسیار کارآمد باشد و همچنین این مفهوم بسیار موردعلاقه تریدرها است، اما اگر معاملاتی که با اهرم باز کردهاید، وارد زیان شود، برای حساب فارکس شما بسیار خطرناک است و ممکن است موجب نابودی کل سرمایه شما شود. سود یا زیان جاری معاملات باز. اپوفارکس یک بروکر تازه کار است که در سال جاری یعنی 2021 میلادی در سنت وینسنت و گاردین تأسیس شده است. این بروکر دارای مجوزهای SVGFSA و Finacom بوده و از پلتفرم های معاملاتی متنوعی نیز پشتیبانی می کند. پلتفرم های معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ که جزو محبوب ترین نرم افزار های معاملاتی هستند، در این بروکر نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

نکته حائز اهمیت در این بخش، توجه به مدت زمان اجرای سفارشات واریز و برداشت وجه توسط بروکر می باشد. همانطور که از عنوان این حساب قابل تشخیص است، در آن تکنولوژی ECN به کار برده شده است. تریگر را میتوانی یکی از ابزارهای تحلیلی در نظر گرفت که در آن از روی نشانههای تحلیلی بازار، تشخیص میدهیم که باید وارد یک معامله خاص شویم یا از یک معامله خارج شویم. در نرمافزار بروکرهای فارکس، وقتی قصد خرید یک جفتارز خاص را داشته باشید، باید دکمهی Buy را لمس کنید. وقتی شما قصد خرید یک دارایی خاص را داشته باشید، باید روی سیمبل یا نماد آن کلیک نمایید. هر دارایی مالی در فارکس با یک نماد نشان داده میشود که اصطلاحاً به این نماد، سیمبل میگویند. به صورت کلی، به دستوراتی که منجر به شکلگیری معاملات در فارکس میشود، اوردر میگویند. در این بروکر در کنار معاملات جفت ارزها، فلزات و کالاهای گران قیمت، شاخص ها، سهام، کریپتوکارنسی ها و اوراق قرضه نیز مبادله می شود. Toro برنده یک پلت فرم تجارت-کپی با کاربرد آسان است که در آن معامله گران می توانند معاملات سرمایه گذاران را در بیش از 2300 ابزار از جمله اوراق بهادار قابل معامله در بورس، فارکس، CFD و ارزهای رمزپایه محبوب کپی کنند.

آنها کمترین هزینه ها را ارائه می دهند و پلتفرم های تجاری cTrader ، MT4 و MT5 پشتیبانی می بروکر اسلامی فارکس کنند. هنگامی که آنها یک موقعیت استاندارد دارند معمولا حداقل ۱ لات کامل، ممکن است تصمیم بگیرند که موقعیت را در برابر قیمت ارائه دهنده نقدینگی ببندند. سرعت سریع بروزرسانی قیمت های سیستم و سرور قدرتمند آن نیز یکی دیگر از مزیت های این پلتفرم محسوب می شود. گزینه های پرداختی متنوعی نیز در این بروکر وجود دارد که شامل پرداخت با 6 ارز دیجیتال نیز می شود. بروکر آمارکتس به شما امکان میدهد وجوه خود را به کارتهای بانکی نقدی، حواله بانکی، VISA Card، Master Card، Fasa Pay، Jeton Wallet، Perfect Money، Top Change، WebMoney، Skrill و ADV cash برداشت کنید. وقتی شما در فارکس معاملهای را باز میکنید، سود و زیان حاصل از معاملهی باز شما بر روی موجودی یا بالانس حساب شما تأثیر میگذارد.

یعنی وقتی معامله شما وارد سود شود، این سود به موجودی اصلی و بالانس حساب شما افزوده میشود و اگر معامله وارد زیان شود، این زیان از موجودی بالانس شما کسر میشود. یکی از بزرگ ترین ویژگی های این بروکر این است که علاوه بر بازار فارکس، در زمینه ارز دیجیتال نیز فعالیت دارد و شما با انتخاب بینگ ایکس میتوانید علاوه بر بازار فارکس، در بازار رمز ارز ها نیز فعالیت داشته باشید. با کمی مطالعه و بررسی در بین نظرات کاربران مختلف میتوانید اعتبار بروکرهای مختلف را رصد کنید و با بروکرهای کلاهبردار در فارکس آشنا شوید. رگوله بودن بروکر فارکس: در کشور های مختلف سازمان هایی وجود دارد که موظف به قانونگذاری و نظارت بر انجام کارگزاری ها هستند بنابراین اگر بروکری دارای رگوله از این نهادها باشد نشان دهنده اعتبار آن بروکر می باشد. به همین راحتی در این بروکر ثبت نام کردید. سعی کنید هنگام ثبت نام در بروکر با پشتیبانی آنها تماس برقرار کنید تا بررسی کنید که واحد پشتیبانی آنها چگونه عمل می کنند. این گزینه برای آن دسته از تجار و سرمایهگذارانی طراحی شده است که از چندین حساب تجاری-معاملاتی استفاده مینمایند و البته آن دسته از مدیران سرمایهگذاری که بهطور همزمان مدیریت چندین حساب تجاری- معاملاتی را برعهده دارند، پلتفرم مولتی ترمینال متاتریدر 4 کار آنها را بسیار آسان مینماید.

این حساب لایت فارکس دارای ماکزیمم اهرم تا سقف ۵۰۰ برابر بوده و برای اسکالپر ها مناسب خواهد بود. بسته به جفت ارزی که مورد معامله قرار می گیرد، این اسپرد میتواند تا سقف ۳۰ دلار افزایش داشته باشد. با این وجود، این بروکر عضو کمیسیون مالی است، یک سازمان حل اختلاف مستقل است که منافع معاملهگران را تا سقف 20 هزار یورو بیمه میکند. صفحه سایت اصلی این بروکر در زیر به نمایش درآمده است. لازم به ذکر است که داشتن این ویژگی در برخی از رگولاتوری های با میزان اعتبار بالا، به عنوان یک ضرورت شناخته می شود. خب این اعتبار چطور تعیین میشه؟

در چنین شرایطی میتوانید با استفاده از اهرم از بروکر خود اعتبار گرفته و یک معامله ۱۰۰۰۰ دلار یا حتی یک معامله بزرگتر از آن را استارت بزنید. در صورتی که حسابهای این بروکر مناسب شماست میتوانید در این بروکر افتتاح حساب کنید. FB Markets بروکری متعلق به کشور استرالیا می باشد که میزان حداقل سپرده برای شروع فعالیت در این بروکر ۱۰۰ دلار است. متاتریدر را میتوان رایجترین و بهترین نرمافزار معاملاتی در نظر گرفت که بیشتر بروکرها برای خدمات رسانی به کاربران خود از آن بهره میگیرند. شما می توانید برای دانلود اپلیکیشن متاتریدر لایت فارکس از داخل اکانت خود بر روی منو های سمت راست کلیک کرده و در صفحه جدیدی که برایتان باز می شود، در بالای صفحه بر روی دانلود کلیک کنید تا ورژن مورد نظر را به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید. در واقع، مارجین حداقل وجهی است که برای ورود به یک معامله به آن نیاز دارید. شما به عنوان یک معامله گر یا سرمایه گذار ارز، نیازهای خاصی برای آنچه که نیاز به بستر تحقیق، ابزار یا شرایط دارد، دارید.

حالا اگر در جفتارزی، پیپ به رقم پنجم اعشار آن اشاره داشته باشد، به آن پیپت یا «Pipette» گفته میشود که معادل یک دهم پیپ است. در واقع به پرشهای شدید و ناگهانی قیمت در بازار فارکس، هایک گفته میشود. در واقع به مجموع معاملات خرید و فروش باز (بسته نشده) در فارکس، پوزیشنهای معاملاتی گفته میشود. به موجودی و مانده حساب کاربران در فارکس، بالانس حساب گفته میشود. هر معاملهای که شما در فارکس باز میکنید، یا با سود بسته میشود یا با زیان. توجه داشته باشید که هر چه از اهرم بالاتری استفاده کنید در صورت سودآور بودن معامله سود بیشتری خواهید داشت ولی اگر هم معامله زیانده باشد زیان بیشتری خواهید دید. پس لازم است که قبل از هر اقدامی از رگوله بودن بروکری که انتخاب می کنید مطمئن باشید. می توان گفت یکی از ساده ترین راه های بازیابی اطلاعات حساب با استفاده از شماره تلفن همراه صورت می پذیرد و صورت غیر فعال بودن شماره موبایل ثبت شده، ممکن است بازیابی اطلاعات کاربری با مشکل جدی روبرو شود.

پس موضوع آموزش فارکس را جدی بگیرید و تنها به آموزش مفاهیم اولیه فارکس و اصطلاحات آن بسنده نکنید. FP Markets: در حالی که FP Markets از لحاظ تحقیقات و آموزش پشت سر سردمداران در حرکت است، اما نرخهای اسپرد در این بروکر بسیار رقابتی بوده و کمک کرده تا این بروکر در میان بروکرهای فارکس به عنوان یکی از کمهزینهترینها شناخته شود. میتوان گفت که اسپرد در حساب کلاسیک از مقدار ۱.۸ پیپ آغاز می شود. مقدار سوآپ به بروکر انتخابی شما بستگی دارد. چگونه رگولاتوری یک بروکر را چک کنیم؟ لازم است به این نکته اشاره کنیم که قیمت گذاری در این حساب با حداکثر قیمت صورت میگیرد و هیچ سفارشی با ارور مواجه نخواهد شد. شما می توانید برای دسترسی به سایت بروکر لایت فارکس بدون هیچ گونه محدودیت و فیلتری از گزینه های زیر استفاده نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه، یک صفحه جدید برای شما باز می شود که مختص آپلود مدارک است. بعد از تکمیل اطلاعات حساب شما ایجاد می شود و یوزر و پسورد حساب معاملاتی در اختیار شما گذاشته می شود . امروزه بروکرهای متعددی در سراسر دنیا با چنین هدفی ایجاد شده اند و معامله گران با توجه به نیاز شان در هرکدام از این بروکرها عضو می شوند.

از همین جهت انتخاب یک بروکر نامناسب می تواند صدمات جبران ناپذیری را ایجاد کند. بازار فارکس که امروزه میشناسیم، یک صنعت نسبتاً جدید با مقررات متفاوت است که میتواند به محل استقرار بروکر نیز بستگی داشته باشد. خوشبختانه کارگزاری لایت فارکس شیوه های متفاوت و متعددی را برای واریز و برداشت وجه ارائه داده است. لازم به ذکر است که اکثریت تریدرهای فارکس از این شیوه تحلیلی برای معاملات خود استفاده میکنند که نیاز به یادگیری اصولی دارد. دیگر دیگر از اصطلاحات بازار فارکس که تریدرها گاهی با آن سر و کار دارند، مفهوم هایک است. برخی از تریدها این نوع تحلیل را در آموزش اصطلاحات فارکس جدیتر از تحلیل فنی قلمداد میکنند و صرفاً به کمک آن به پیش بینی بازار میپردازند.

همچنین افتتاح حساب لایت فارکس، تایید آن، واریز و برداشت و باقی مسائل مربوط به این بروکر را به طور کامل آموزش خواهیم داد. بروکر روبوفارکس پلتفرمهای متنوعی در اختیار شما قرار میدهد. بونوس رایگان یکی از خدماتی به شمار میآید که بروکرها در اختیار معاملهگران قرار میدهند. مانند اغلب کارگزاران درجه یک، روبوفارکس نیز اخبار فارکس و همچنین تحلیل و پیشبینیهای پرکاربردی از بازارهای معاملاتی گوناگون را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید از آنها در تصمیمات خود استفاده کنید. در واقع افراد به دنبال این هستند که آیا بروکرهای مد نظر آنها سوابق منفی یا شکایتی دارند یا خیر. سپس باید شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید. گاهی پولبک را به معنای «دورخیز» هم در نظر میگیرند که در آن قیمتها در یک بازهی زمانی محدود دچار نزول میشوند و سپس با قدرت به روند صعودی برمیگردند و بیشتر از قبل رشد میکنند. پولبک یکی دیگر از مفاهیم تحلیلی است که در آن روند حرکت قیمتها به یکباره دچار تغییر میشود (به نوعی به عقب برمیگردد) و سپسپ دوباره مسیر قبلی خود را پرقدرتتر از پیش ادامه میدهد. به کمک تایم فریم میتوان تغییرات لحظهای قیمتها در فارکس را رصد کرد و تحلیلها خود را نیز از روی آن انجام داد.