پی ال سی زیمنس ‐ خرید PLC زیمنس Siemens ‐ گروه صنعتی عرش

فوق العاده بود، عالی توضیح دادید سخت افزار رو، همیشه از plc ترس داشتم بعد از دیدن این فصل واقعا دیدم نه تنها ترس نداشت بلکه بسیار هم شیرین بود. بعد از شرکت در دوره به راحتی می‌توانید با پشتیبان ما در تماس باشید. فکتوری آی‌او (شبیه‌ساز کامل خطوط تولید و کارخانه‌ها – سه‌بعدی) در این دوره به‌همراه پروژه‌های انجام شده کار شده است.

کارت شبکه سریال RS232 زیمنس CM1241

مدل‌های لوگو ورژن 7 و لوگو ورژن 8 زیمنس می‌توانند با سایر پی ال سی‌های لوگو، کنترلرهای SIMATIC و یا پنل‌های SIMATIC ارتباط برقرار نمایند. لوگو ورژن 8 از 43/38 تابع مختلف شامل توابع یک‌پارچه مانند OR، AND و توابع ویژه مانند شمارنده، رله‌گیر و کنترل‌کننده PI پشتیبانی می‌کند. اگر با اتوماسیون صنعتی آشنایی داشته باشید ؛ ممکن است نام پی ال سی ها را شنیده باشید. اما پی ال سی چیست چیست و چرا در دنیای اتوماسیون تا اینقدر مهم می باشد ؟ پی ال سی مخفف Programmable Logic Controller می باشد. این دستگاه ها ، کامپیوتر های صنعتی هستند که برای کنترل فرایند های الکترومکانیکی مختلف جهت ایفای نقش در تولید ، کارخانه ها یا سایر محیط های صنعتی استفاده می شوند.

کانکتور ابزار دقیق چیست ؟ ( What is instrument fitting )

همچنین بخاطر دقت و اظمینای ک PLC ها دارند در خطوط منتاژ ، صنایع رباتیک و … مورد استفاده قرار میگیرند. شرکت زیمنس آلمان برای نیل به هدف خود یعنی طراحیپی ال سی زیمنسمسیری رو به پیشرفت را طی کرده است تا بتواند به عنوان پیشگام این حوزه خود را معرفی کند. در پی ال سی های نمایندگی زیمنس ایران قبل از اجرای برنامه ، CPU زیمنس وضعیت تمام ورودی ها را بررسی و در قسمتی از حافظه به نام PII نگهداری مینماید . جز در موارد استثنایی و تنها در بعضی از انواع PLC زیمنس غالباً در حین اجرای برنامه، زیمنس CPU به ورودی ها مراجعه نمیکند .

انواع plc siemens

طراحی ALL in ON این سیستم با صفحه نمایش و پنل اپراتور یک‌پارچه با کاربری آسان، این سری را برای استفاده در طیف‌های متفاوتی از فرایندها آماده ساخته ‌است. 36 تابع مختلف را می‌توان تنها با فشار دادن یک دکمه بر روی این سیستم فراخوانی کرد. تغییر عملکردها و تابع‌ها به‌راحتی و تنها با فشار دادن یک دکمه قابل انجام است و نیازی به سیم‌‌کشی‌های مجدد و زمان‌گیر نیست. اندازه کوچک این سری با طراحی یکپارچه نیاز به قطعات اضافی فراوان را از میان برداشته و قیمت این سیستم‌ها را بسیار کاهش داده ‌است. با در نظر گرفتن قابلیت‌های این مدل، خرید لوگو زیمنس می‌تواند گزینه مناسبی برای کنترل فرایندهای با پیچیدگی سطح متوسط و کم مانند خدمات ساختمان، تاسیسات برقی، درب‌ها، سیستم‌های تهویه، کمپرسورها، سکوهای بالابر و کنترل گلخانه‌ها باشد. علاوه بر این، استفاده از لوگو زیمنس به‌عنوان پیش‌پردازنده سیگنال برای پی ال سی‌های دیگر امری بسیار مرسوم است.

در واقع باید بدانید که اتوماسیون صنعتی زیمنس یک پردازنده است که ارتباط بین دو نمونه plc را آسان تر می نماید. برای برنامه نویسی سری های S7-200، S7-400 و همینطور S7-300 معمولا از نرم افزار Simatic manager استفاده می شود. همان طور که می دانید پی ال سی ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم. • به صورت کمپاکت ((Compact به این معنا که منبع تغذیه ، CPU و ماژول های ورودی و خروجی به یک دیگر متصل هستند و یک واحد تلقی می شود. پیکربندی و برنامه نویسیPLC های S با نرم افزار قدرتمند TIA PORTAL انجام خرید plc زیمنس می شود.

  • این PLC دارای اینرفیس و رابط کاربری DP-master/slave و MPI / PROFIBUS به طور جداگانه و ترکیبی و دو پورت با رابط یکپارچه PROFINET با توپولوژی خطی میباشد که این مدل را از سایر پی ال سی های خانواده SIMATIC S7 300 مجزا نموده است.
  • علاوه بر این باید بیان نماییم که برای جلوگیری از خطای سی پی یو کنترلر پی ال سی چک می شود و فانکشن ها را اجرا می کند.MEMORY یکی دیگر از اجزای پی ال سی به حساب می آید که دارای دیتای ثابت است و دیتای ثابت آن توسط سی پی یو مصرف می شود.
  • امروزه اکثر پی ال سی ها ، از یکی از ۵ زبان برنامه نویسی زیر استفاده می کنند ؛ نمودار نردبانی ، متن ساختاریافته ، نمودار بلوک تابع ، فهرست دستورالعمل و یا نمودار توابع متوالی.
  • پیکربندی و برنامه نویسیPLC های S با نرم افزار قدرتمند TIA PORTAL انجام می شود.
  • از مزیت های پی ال سی زیمنس مدولار بودن آن ها می باشد؛ یعنی شما می ‌توانید انواع دستگاه های ورودی و خروجی را متناسب با برنامه خود ترکیب و مطابقت بخشید.

پی ال سی زیمنس ‐ خرید PLC زیمنس Siemens ‐ گروه صنعتی عرش

از مزیت های پی ال سی زیمنس مدولار بودن آن ها می باشد؛ یعنی شما می ‌توانید انواع دستگاه های ورودی و خروجی را متناسب با برنامه خود ترکیب و مطابقت بخشید. پی ال سی برند زیمنس در انواع مختلفی تولید می شود، از این رو قیمت های آن ها متفاوت می باشد. در جهان مدرن، ما برای انجام بسیاری از فعالیت‌های اساسی خود از تولید برق گرفته تا تولید پارچه به ماشین‌های خودکار و اتوماتیک وابسته هستیم.